MINING

Czym jest mining kryptowalut?

NA CZYM POLEGA KOPANIE KRYPTOWALUT?

Wydobywanie kryptowaluty, proces kopania to nic innego, jak przeznaczanie mocy obliczeniowej urządzenia na potrzeby utrzymania sieci. Każde urządzenie „kopiące” kryptowalutę opartą na POW (Proof-Of-Work) wspomaga sieć przy sprawdzaniu poprawności transakcji. „Kopanie kryptowalut” to szukanie odpowiedniej wartości dla danego bloku, aby wartość obliczona wartość skrótu spełniała wyznaczone kryterium (wyznaczone przez trudność sieci).

Za każdy znaleziony blok górnik otrzymuje wynagrodzenie odpowiednie dla danej kryptowaluty w danym okresie czasu. Samodzielne odnalezienie bloku i otrzymanie wynagrodzenia za wykopany blok byłoby dużym wyzwaniem z powodu małej szansy na samodzielne „trafienie bloku” w sieci Bitcoina. Z tego powodu powstały POOL’e – kopalnie. Zasada działania jest prosta – konfigurujemy urządzenie, aby przeznaczało swoją moc obliczeniową do Poola, wspólnymi siłami każdy górnik podłączony szuka rozwiązania bloku. Gdy blok zostanie wykopany przez Pool, dzieli on nagrodę za blok na wszystkich górników, adekwatnie do ilości wykonanej pracy (wysłanychudziałów).

CRYPTO CONCEPT

CZEGO UŻYWAMY DO KOPANIA KRYPTOWALUT?

Koparki GPU i ASIC.

Na początku istniał jedynie Bitcoin – pierwsza kryptowaluta, oparta na algorytmie Proof-Of-Work – SHA-256. Na początku Bitcoina wydobywało się na procesorze, później zaczęto programować karty graficzne, aby obliczały funkcje skrótu. Karty graficzne potrafią wykonać bardzo dużo prostych obliczeń równolegle. Dzisiaj Bitcoina wydobywa się głównie na wyspecjalizowanych urządzeniach, które zostały specjalnie zaprojektowanie do najefektywniejszego obliczania tylko jednej funkcji skrótu – tak zaczęła się era ASIC’ów.

CO WYBRAĆ – ASIC CZY GPU?

Wszystko zależy od kryptowaluty, którą chcemy wydobywać – a właściwie od algorytmu, na którym opiera się kryptowaluta. Koparki GPU są bardziej uniwersalne od ASIC’ów. Na kartach graficznych możemy wydobywać większość kryptowalut. Jednak znaczącą przewagą ASIC nad kartami graficznymi jest fakt, że te urządzenia zostały zaprojektowane do wykonywania obliczeń tylko w zakresie jednego algorytmu i zostały pod tym względem znacznie bardziej zoptymalizowane, dlatego też stosunek wydajności liczenia funkcji skrótów do pobieranej mocy będzie znacznie mniejszy, co czyni je bardziej opłacalnymi.

CRYPTO CONCEPT

NAJPOPULARNIEJSZE ALGORYTMY

SHA-256 – Bitcoin (BTC)
Bitcoin Cash (BCC/BCH)
EtHash – Ethereum (ETH)
Ethereum Classic (ETC)
Scrypt – Litecoin (LTC)
Dogecoin (DOGE)
RandomX – Monero (XMR)
X11 – Dash
Equihash – Zcash (ZEC)
ZEN, Komodo, Bitcoin Gold

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

W Polsce jest wiele grup sygnałowych, które oferują kolosalne ceny za dostęp do nic nie wartych grup.

Większość tych grup to nielegalne społeczności które w każdej chwili mogą uciec z waszymi pieniędzmi. Włączcie myślenie. Zaufajcie firmie o której macie jakiekolwiek pojęcie. Pracujemy nieustannie od stycznia jako zarejestrowana firma w Polsce. Chcemy stawać się numerem 1 i polepszać swoje usługi do maksimum żeby uzyskać 100% waszej satysfakcji…

Cena prądu, kolokacja. Fotowoltaika – jaki sprzęt wybrać?

Powinniśmy już wiedzieć, że kluczowym aspektem przy wydobywaniu kryptowalut jest koszt prądu, do obliczeń zawsze potrzebna jest nam cena za kilowatogodzinę energii elektrycznej (w skrócie kWh). Jedna kilowatogodzina to ilość energii, którą zużyje urządzenie o poborze 1 kW (1000 W) w ciągu 1 godziny lub urządzenie o mocy 500W (0,5kW) w ciągu 2 godzin lub urządzenie o mocy 250W (0,25kW) w ciągu 4 godzin lub urządzenie o mocy 2000W (2kW) w ciągu 0,5 godziny. Gdy zdecydujesz się na kolokację w OnlyBestMiners, otrzymasz pełną obsługę urządzenia w cenie. Rozliczamy się za realnie zużytą energię elektryczną. Koszt za realnie zużytą energię elektryczną wynosi 0,43 zł Brutto za każdą zużytą kilowatogodzinę energii elektrycznej. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z kolokacji, wtedy odeślemy Ci Twoją koparkę. Oferujemy najlepsze warunki kolokacyjne w Polsce!